EN/ FA   |   شنبه, 5 بهمن 1398
  • ساعت : ۲۲:۱۷:۱۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ 
  • تعداد بازدید : 283
  • کد خبر : ۴۰۱۵
    /  3
محمد امیر براهویی: در ارائه خدمات همواره سعی بر این بوده كه تفاوتی بین حاشیه شهر و سایر محله ها در مناطق مختلف وجود نداشته باشد

معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان گفت: با توجه به اینکه موضوع مدیریت پسماند به عنوان یکی از مسائل مهم در حوزه شاخصهای شهری مطرح می باشد لذا در جهت افزایش سطح کیفی خدماتی که در این حوزه ارائه می شود از تمام ظرفیتها استفاده خواهیم کرد.

مهندس براهویی افزود: در شهر زاهدان مدتیست که در ارتباط با توسعه خدمات کیفی و کمی برنامه های خوبی را در دست اجرا داریم که در این راستا اموری از قبیل تقویت نظارتها، تقویت کیفی سازی خدمات و بهبود و ارتقای ناوگان مکانیزه در دستور کار قرار گرفته است.

وی از توسعه خدمات در مناطق حاشیه ای شهر زاهدان خبر داد و گفت: در یکسال گذشته توسعه خدمات  در مناطقی همچون شهرکهای جهاد، برق، الغدیر، شمال خیابان شهید فاضلی، همت آباد، شیرآباد و کریم آباد آغاز شده و طبق برنامه ریزی لازم با ورود جدی به مقوله پسماند این مناطق که مشکلات زیادی داشتند توانستیم نتایج خوبی را بدست آوریم.


وی با اشاره به برخی از اقدامات صورت گرفته در این مناطق گفت: ضمن بکارگیری شرکتهای توانمند در زمینه جمع آوری پسماند و استفاده از حدود100 نفر نیروی انسانی، در حال حاضر حدود 10 دستگاه ماشین آلات شهرداری نیز در محدوده شیرآباد فعال هستند.همچنین از هفته ی جاری طرح مکانیزاسیون جمع آوری زباله و نصب مخازن ۷۷۰ لیتری زباله در منطقه شیرآباد شروع شده است.  که خوشبختانه رضایتمندی نسبی شهروندان را در پی داشته است.

وی تصریح کرد: در ارائه خدمات همواره سعی بر این بوده که تفاوتی بین مناطق حاشیه ای و سایر محله های مختلف وجود نداشته باشد و در این راستا در تلاش هستیم تا با ارائه خدمات مورد نیاز بتوانیم این تفاوتها را برطرف سازیم.

آموزش شهروندی، آگاهی دادن و اطلاع رسانی از جمله موضوعاتی بود که مهندس براهویی بر اجرای آن تاکید کرد و گفت: موضوع آموزش عموم شهروندان از جمله مواردیست که می تواند در راستای ارائه خدمات بسیار راهگشا باشد و می طلبد در این خصوص دستگاه هایی نظیر صدا و سیما و آموزش و پرورش نسبت به این مقوله به ویژه در مناطق حاشیه ای به صورت جدی ورود پیدا کنند و همواره در کنار شهرداری زاهدان باشند.

وی اضافه کرد: موضوع آموزش شهروندی به ویژه در مناطق حاشیه ای همواره در دستور کار شهرداری زاهدان بوده و در این خصوص از طریق آموزش چهره به چهره در زمینه جمع آوری پسماند و تفکیک زباله اقدامات خوبی انجام شده است ؛ ضمن اینکه جمع آوری پسماند از درب منازل در این مناطق نیز به صورت مرتب و طبق برنامه در حال اجرا می باشد. 

وی ارائه خدمات در مناطق حاشیه ای به ویژه منطقه شیرآباد را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: با توجه به اینکه این منطقه جزء 9 محله دارای بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری می باشد ستاد بازآفرینی شهری نیز در کنار شهرداری اقدامات و همکاریهای خوبی را در این زمینه داشته است ضمن اینکه برنامه ریزی و پیش بینی لازم جهت اختصاص بیش از 4 میلیارد تومان برای توسعه کمی و کیفی خدمات شهری این منطقه با هدف کاهش مشکلات بهداشتی و زیست محیطی انجام شده است.

مهندس براهویی در پایان با ابراز خرسندی از همکاریهای صورت گرفته توسط شهروندان ساکن در این مناطق، بر لزوم افزایش مشارکت و همکاری تمامی مردم با شهرداری زاهدان تاکید کرد و گفت: رفع مسائل و مشکلات در نقاط مختلف شهر به همکاری و مشارکت همه جانبه مردم نیاز دارد ضمن اینکه سایر دستگاه های خدماتی نیز بایستی جهت توسعه خدمات در مناطق کمتر برخوردار نهایت همکاری و تعامل را با شهرداری زاهدان داشته باشند تا بتوانیم خدمات مورد نیاز این مناطق را به بهترین نحو ارائه دهیم. همچنین شهروندان عزیز در هر منطقه ای از شهر دچار مشکل یا موردی در حوزه ی خدمات شهری شدند و یا انتقاد و پیشنهادی داشتند می توانند از طریق سامانه تلفنی ۱۳۷ با ما در میان بگذارند تا نسبت به رفع آن اقدام شود.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0