EN/ FA   |   پنج‌شنبه, 12 تير 1399
  • ساعت : ۱۶:۵۳:۴۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۰۴ 
  • تعداد بازدید : 103
  • کد خبر : ۴۳۴۳
برگزاری نشست بررسی برنامه ی عملیاتی پنج ساله ی دوم شهر زاهدان

🔘 برگزاری نشست بررسی برنامه ی عملياتي پنج ساله دوم شهر زاهدان

⬅ نشست بررسی برنامه ی عملياتي پنج ساله دوم شهر زاهدان با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار زاهدان، معاونین، مدیران مناطق، رئوسای سازمان ها، مدیران ستادی، مسئولین و کارشناسان مربوطه در سالن همایش های شهرداری زاهدان برگزار گردید

✅ مدیریت شهری در راستای رسیدن به اهداف توسعه پایدار و تصمیم گیری در جهت حل مشکلات و مسائل شهری، نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و بهنگام شهری است.

✅ بر اساس ماده ۱۵ قانون نوسازی و عمران شهری که سال ۴۷ مصوب شده است، شهرداری‌ها مکلف به تنظیم برنامه عملیاتی پنج ساله میان مدت و برنامه راهبردی بلند مدت (۲۰ ساله) هستند.

✅ برنامه عملیاتی شهر راهی برای رسیدن به توسعه پایدار و پیش بینی شرایط آینده و ایجاد آمادگی در سازمان شهرداری برای مواجه شدن با چالش‌ها، بهره گیری از فرصت‌ها و مقابله با تهدیدهای احتمالی است.

✅ با تغییر رویکرد مدیریت شهری در شناسایی فرصت‌ها، پتانسیل‌ها، تهدیدات و هم افزایی جمعی در جهت رسیدن به توسعه همه جانبه شهر زاهدان ، با تلاش مجموعه معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری زاهدان، برنامه ی عملياتي پنج ساله ی دوم شهر زاهدان توسط شرکت مشاوره آرمانشهر تنظیم و طی جلسه ای مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

⬅ عبدالقادر پربار شهردار زاهدان در این نشست گفت : جایگاه برنامه در شهرداری به‌عنوان یک نقشه راه در جهت پیشبرد اهداف توسعه‌ای شهر خواهد بود و بایستی قابلیت عملیاتی شدن را داشته باشد و در بازه زمانی تعیین شده اجرایی گردد.
 
🔺 وی افزود : شهرداری زاهدان تلاش دارد به طرح و برنامه ریزی نگاه ویژه‌ای داشته باشد و با راه‌اندازی گروه برنامه‌ریزی و اداره آمار و اطلاعات سعی در تحقق این امر داریم.

🔺 پربار در ادامه بیان داشت: بهبود وضعیت معابر، هدایت آب‌های سطحی، توسعه فضای سبز، رسیدن به درآمد پایدار ، رفع مشکلات حاشیه نشینی، توجه ویژه به مسائل فرهنگی و اجتماعی از جمله موضوعات شاخصی هستند که بایستی در این برنامه به خوبی به آنها پرداخته شود.

📌 شهردار زاهدان در پایان تصریح کرد: با توجه به اهمیت نقطه نظرات مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر در تنظیم این برنامه ؛ پس از دریافت و جمع بندی آنها در نهایت این موارد طی بازه زمانی دو هفته ای توسط مهندسین مشاور شرکت آرمان شهر بررسی و اعمال خواهد شد و پس از آن جهت تصویب نهایی به شورای اسلامی شهر ارائه می شود.

⬅ دکتر خلیل الله صاحبدادزهی معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری زاهدان نیز در ابتدای این نشست طی سخنانی بیان داشت: برنامه عملیاتی پنج ساله دوم شهر زاهدان، نقشه ی راه شهرداری زاهدان را طی مدت پنج سال آینده ترسیم خواهد نمود؛ بنابراین در راستای برنامه‌های توسعه‌ای؛ اساسی‌ترین مسائل در حوزه‌های مختلف، محدودیت‌ها و مهمترین سیاست‌های راهبردی شهر طی این برنامه ی پنج ساله اولویت بندی و احصاء خواهد شد.

🔺وی افزود: در این نشست نقطه نظرات اعضای شورای اسلامی شهر زاهدان، معاونین مدیران و مسئولان شهری با رویکرد‌"توسعه شهری‌‌‌‌" مطرح و با بهره‌گیری از این نظرات، با توجه به نیازهای شهر، نقشه راهی جهت ارتقای عملکرد شهری تبیین خواهد شد.

📌 در ادامه ی این جلسه تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر، معاونین و مدیران شهرداری زاهدان نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این برنامه اعلام نمودند.

https://t.me/portalzahedan_ir/22621

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0