EN/ FA   |   جمعه, 9 آبان 1399
  • ساعت : ۹:۴۹:۱۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ 
  • تعداد بازدید : 25
  • کد خبر : ۴۴۸۵
ضرورت انجام اقدامات اجتماعی در راستای جلب مشاركت حداكثری مردم جهت هر چه بهتر پروژه ی بزرگ ساماندهی پهنه ی شمالی شهر

🔘 تاکید شهردار زاهدان بر ضرورت انجام اقدامات اجتماعی در راستای جلب مشارکت حداکثری مردم جهت اجرای  هر چه بهتر پروژه ی بزرگ #ساماندهی_پهنه_ی_شمالی_شهر 


⬅ طی نشستی که با حضور شهردار زاهدان، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، معاونین شهردار، مدیران مناطق و تعدادی دیگر از مسئولین و کارشناسان ذیربط شهرداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تشکیل شد؛ ضمن بررسی روند پیشبرد برنامه های مرتبط با پروژه ی بزرگ #ساماندهی_پهنه_ی_شمالی_شهر ؛ بر لزوم افزایش تعاملات و همکاری های فی مابین تاکید شد

🔺 شهردار زاهدان ضمن ابراز خرسندی از تلاشها و اقدامات صورت گرفته گفت: خوشبختانه کارهای بزرگی در استان آغاز شده که در این راستا اجرای برنامه ی توانمندسازی حاشیه ی شهر به عنوان یکی از این امور بسیار مهم، علی رغم مشکلات خاصی که دارد به خوبی در حال پیشرفت است.

🔺"پربار" با اشاره به روند رو به رشد پروژه ی بزرگ #ساماندهی_پهنه_ی_شمالی_شهر گفت : با تلاشهای صورت گرفته بخش عمده ای از مشکلات موجود در مسیر اجرای این پروژه  برطرف شده و جهت ادامه ی کار به درک و فهم مشترکی نیز رسیده ایم. 

🔺وی با مثبت ارزیابی کردن تحولات ایجاد شده در مجموعه ی شهرداری زاهدان گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، عملیات بهسازی چهار هزار واحد مسکونی در پهنه ی شمالی شهر تا پایان سال انجام و به موازات آن چهار هزار پروانه ساخت نیز صادر خواهد شد و در این راستا  می طلبد با تلاش مضاعف و گسترش همکاری‌های دو جانبه و به منظور اتمام پروژه در موعد مقرر بر سرعت اجرای کارها افزوده شود.

🔺شهردار زاهدان هدف از برگزاری اینگونه نشست‌ها را افزایش تعاملات و رفع مشکلات بیان کرد و گفت: با هم افزایی و استفاده از تجارب کسب شده باید به سمت کاهش مسائل و مشکلات موجود در مسیر انجام پروژه برویم و عملکردمان طوری باشد که در تمامی مراحل کار با نتیجه و اثرگذاری مطلوبی مواجه شویم.

🔺پربار ضمن تاکید بر ضرورت انجام اقدامات اجتماعی در راستای جلب مشارکت حداکثری مردم جهت اجرای این طرح گفت: با توجه به استقبال خوب مردم از اجرای این طرح بزرگ، شهرداری زاهدان با انجام برخی اقدامات فرهنگی و اجتماعی از جمله برگزاری نشستهای متعدد با ریش سفیدان، علما و معتمدین محلات واقع در پهنه ی شمالی و انجام سخنرانی در نمازهای جمعه اهمیت این امر را برای شهروندان تبین و به نحو قابل توجهی استقبال عمومی شهروندان را جهت ورود جدی و همکاری با مدیران شهری جهت اجرای هر چه بهتر این طرح افزایش دادیم.

🔺وی اضافه کرد: برای تسهیل در نحوه ی دسترسی شهروندان به مراکز اداری مرتبط با اجرای این طرح نسبت به راه اندازی دفاتر امور شهرسازی پهنه ی شمالی در چند نقطه از شهر اقدام شده که به زودی با افزایش نیروی انسانی مورد نیاز، این امر به شکل بهتری ادامه خواهد.

🔺وی افزود: می طلبد با همکاری بین دو دستگاه نسبت به تجهیز یک مکان جهت حضور کارکنان شهرداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به صورت تجمیعی به منظور تسهیل در ارائه ی خدمات به شهروندان و ساکنین واقع در پهنه ی شمالی با رعایت تمامی موازین بهداشتی اقدام شود. 

🔺این مقام مسئول از پایین بودن سطح مشارکت ساکنین این مناطق به عنوان مهم ترین مشکل موجود یاد کرد وگفت: بایستی در کنار انجام امور فرهنگی و اجتماعی از ظرفیت خوب صدا و سیما نیز استفاده کرد و برای تشریح بهتر این طرح و آگاهی رسانی عمومی با هدف افزایش سطح مشارکت بیشتر مردم برای انجام کار؛ یک اقدام مشترک صورت پذیرد.     
  
🔺شهردار زاهدان در پایان ضمن تاکید بر ضرورت همکاری سایر دستگاه ها گفت: به لحاظ برنامه ای، اعتباری و زمان اجرا به مرحله ای از کار رسیده ایم که باید نتایج دلخواه حاصل شود که در این راستا بایستی با نظارت کامل مشکلات موجود در تمامی زمینه ها به خوبی احصاء و با توجه به قابلیت دسترسی تمامی دستگاه های استانی به هم؛  تعامل و همکاری لازم جهت رفع مشکلات صورت پذیرد.

📌 شایان ذکر است: در ابتدای این نشست مهندس منبتی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز ضمن تقدیر از همکاری های بی وقفه ی شهرداری زاهدان بر لزوم تعامل و همکاری سایر دستگاه ها تاکید کرد و با توجه به اینکه اعتبارات تخصیص یافته برای اجرای طرح توانمندسازی حاشیه ی شهر بایستی در زمان و موعد مقرر هزینه گردد؛ پیگیری تمامی امور محوله توسط مدیران و دستگاه های ذیربط را مورد توجه حاضرین در نشست قرار داد.

📌 در اثنای این نشست معاونین، مدیران مناطق، مسئولین و کارشناسان حاضر در این نشست با ارائه ی سخنانی ضمن بیان برخی تنگناها و مشکلات فراروی اجرای این طرح، پیشنهادات و راه کارهایی را برای اجرای هرچه بهتر این طرح بزرگ ارائه کردند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0